Taxonomy File Tree (8.x-1.0-rc1) - en to fil translation catalogue (10 entries)

en: delete
fil: tanggalin

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: Weight
fil: Timbang

en: Name
fil: Pangalan

en: edit
fil: wastuhin

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Add
fil: Idagdag

en: Files
fil: Mga talaksan
