Taxonomy File Tree (8.x-1.0-rc1) - en to gl translation catalogue (17 entries)

en: delete
gl: eliminar

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Type
gl: Tipo

en: File
gl: Ficheiro

en: Weight
gl: Peso

en: Parent
gl: Pai

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Save
gl: Gardar

en: Add
gl: Engadir

en: Files
gl: Ficheiros

en: Save changes
gl: Gardar cambios

en: Root
gl: Raíz

en: Add file
gl: Engadir ficheiro

en: Last modified
gl: Última modificación

en: cancel
gl: cancelar
