Taxonomy File Tree (8.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: File
pt: Arquivo

en: Weight
pt: Peso

en: Parent
pt: Superior

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Save
pt: Salvar

en: Add
pt: Adicionar

en: Files
pt: Arquivos

en: more info
pt: mais informações

en: Save changes
pt: Salvar alterações

en: Folders
pt: Pastas

en: Folder
pt: Pasta

en: Root
pt: Raiz

en: Add file
pt: Adicionar arquivo

en: Last modified
pt: Última modificação

en: cancel
pt: cancelar

en: Add new folders
pt: Adicionar novas pastas

en: Select folder
pt: Selecione a pasta

en: Loaded by
pt: Carregado por

en: Add a file
pt: Adicionar um arquivo

en: Add a folder
pt: Adicionar uma pasta

en: parent folder
pt: pasta pai

en: reorder elements
pt: Reorganizar elementos
