Taxonomy File Tree (8.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: File
pt: Ficheiro

en: Weight
pt: Peso

en: Parent
pt: Pai

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Save
pt: Guardar

en: Add
pt: Adicionar

en: Files
pt: Ficheiros

en: Last modified
pt: Última modificação

en: cancel
pt: cancelar
