Taxonomy File Tree (8.x-1.4) - en to oc translation catalogue (18 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: File
oc: Fichièr

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Save
oc: Enregistrar

en: Add
oc: Apondre

en: Files
oc: Fichièrs

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Folders
oc: Dorsièrs

en: Folder
oc: Dorsièr

en: Root
oc: Raiç

en: Add file
oc: Apondre un fichièr

en: Last modified
oc: Darrièra modificacion

en: cancel
oc: anullar
