Theme Change (8.x-1.7) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: Label
pt: Etiqueta

en: Theme
pt: Tema

en: Other
pt: Outro

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: %label has been deleted.
pt: %label foi eliminada.

en: Route
pt: Rota
