Theme Change (8.x-2.0) - en to ur translation catalogue (6 entries)

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Type
ur: قِسم

en: Label
ur: عنوان

en: Path
ur: پاتھ

en: ID
ur: شناخت

en: Route
ur: روٹ
