Theme permission (2.0.0) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Access control
de: Zugriffskontrolle

en: Settings
de: Einstellungen

en: Uninstall
de: Deinstallieren

en: Install
de: Installieren

en: Set as default
de: Als Standard verwenden

en: Experimental
de: Experimentell

en: default theme
de: Standard-Theme

en: Install and set as default
de: Installieren und als Standard festlegen

en: Installed theme | Installed themes
de[0]: Installiertes Theme
de[1]: Installierte Themes

en: Uninstalled theme | Uninstalled themes
de[0]: Deinstalliertes Theme
de[1]: Deinstallierte Themes

en: Screenshot for @theme theme
de: Screenshot des @theme Themes

en: Settings for @theme theme
de: Einstellungen des @theme Themes

en: Uninstall @theme theme
de: @theme Theme deinstallieren

en: Set @theme as default theme
de: @theme als Standardtheme festlegen

en: Install @theme theme
de: @theme Theme installieren

en: Install @theme as default theme
de: Theme @theme als Standard installieren

en: administration theme
de: Verwaltungs-Theme

en: administer themes %themename
de: Themes %themename verwalten

en: uninstall themes %themename
de: Themes %themename deinstallieren

en: Edit Administration theme
de: Verwaltungs-Theme bearbeiten

en: experimental theme
de: experimentelles Theme

en: @module_name (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
de: @module_name (<span class="admin-disabled">deaktiviert</span>)

en: There are errors with some installed themes. Visit the <a href=":link">status report page</a> for more information.
de: Es gibt Fehler bei einigen installierten Themes. Besuchen Sie die <a href=":link">Statusbericht-Seite</a> für weitere Informationen.
