Theme Switcher Rules (2.1.0) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Theme
fr: Thème

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Active
fr: Actif

en: Configuration saved.
fr: Configuration enregistrée.

en: Inactive
fr: Inactif

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: The sort order for this record. Lower values display first.
fr: L'ordre de tri pour cette entrée. Les valeurs les plus basses sont affichées en premier.

en: Visibility Conditions
fr: Conditions de visibilité

en: Visibility Condition
fr: Condition de visibilité

en: Admin theme
fr: Thème de l'administration

en: Conjunction
fr: Conjonction
