Admin Theming Tools (1.0.0) - en to da translation catalogue (94 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Article
da: Artikel

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: On
da: Tilsluttet

en: File
da: Fil

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Number
da: Antal

en: Password
da: Adgangskode

en: Country
da: Land

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Add
da: Tilføj

en: Updated
da: Opdateret

en: Text
da: Tekst

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: Content type
da: Indholdstype

en: Email
da: E-mail

en: All
da: Alle

en: Page title
da: Sidetitel

en: Off
da: Afbrudt

en: Published
da: Udgivet

en: Details
da: Detaljer

en: Phone
da: Telefon

en: Table
da: Tabel

en: Other
da: Anden

en: Color
da: Farve

en: Button
da: Knap

en: Uninstall
da: Afinstallér

en: Install
da: Installér

en: Messages
da: Beskeder

en: Buttons
da: Knapper

en: Formatted
da: Formatteret

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Tabs
da: Faner

en: Please wait...
da: Vent venligst…

en: Select
da: Vælg

en: Add another item
da: Tilføj endnu et element

en: Manage fields
da: Håndtér felter

en: Date range
da: Datointerval

en: File widgets
da: Filkontroller

en: empty
da: tom

en: Hebrew
da: Hebraisk

en: Radios
da: Radioknapper

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Use default
da: Brug standard

en: Confirm password
da: Bekræft adgangskode

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Warning message
da: Advarsel

en: Autocomplete
da: Autofuldfør

en: Input type
da: Input-type

en: Primary
da: Primær

en: You do not have any administrative items.
da: Du har ingen administrationselementer.

en: Vertical Tabs
da: Vertikale faneblade

en: Card
da: Kort

en: No editor
da: Ingen editor

en: Fullscreen
da: Fuldskærm

en: Mini pager
da: Lille sideskifter

en: Fieldset
da: Feltgruppe

en: Textarea
da: Tekstområde

en: Date and Time
da: Dato og tid

en: Progress
da: Fremdrift

en: Delete items
da: Slet elementer

en: Exposed form
da: Blotlagt formular

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Manage display
da: Håndtér visning

en: Add lowercase letters
da: Tilføj små bogstaver

en: Add uppercase letters
da: Tilføj store bogstaver

en: Add numbers
da: Tilføj tal

en: Add punctuation
da: Tilføj specialtegn

en: Basic page
da: Simpel side

en: Weight for row @number
da: Vægt af række @number

en: Manage form display
da: Håndtér visning af formular

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: Dropbutton
da: Dropknap

en: No placeholder
da: Ingen placeholder

en: Default pager
da: Standard pager

en: Module %name has been enabled. | @count modules have been enabled: %names.
da[0]: Modulet %name aktiveret.
da[1]: @count moduler aktiveret: %names.

en: Basic HTML
da: Simpel HTML

en: Make it at least 12 characters
da: Mindst 12 tegn
