Admin Theming Tools (1.0.0) - en to ja translation catalogue (94 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Author
ja: 投稿者

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Article
ja: 記事

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: On
ja: オン

en: File
ja: ファイル

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Number
ja: 数値

en: Password
ja: パスワード

en: Country
ja: 国

en: Weight
ja: ウェイト

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Name
ja: 名前

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Add
ja: 追加

en: Updated
ja: 更新

en: Text
ja: テキスト

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Email
ja: メール

en: All
ja: すべて

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Off
ja: オフ

en: Published
ja: 掲載

en: Details
ja: 詳細

en: Phone
ja: 電話番号

en: Table
ja: テーブル

en: Other
ja: その他

en: Color
ja: 色

en: Button
ja: ボタン

en: Uninstall
ja: アンインストール

en: Install
ja: インストール

en: Colombia
ja: コロンビア

en: Messages
ja: メッセージ

en: Buttons
ja: ボタン

en: Sidebar
ja: サイドバー

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Tabs
ja: タブ

en: Please wait...
ja: しばらくお待ちください...

en: Select
ja: 選択

en: Add another item
ja: 別のアイテムを追加

en: Manage fields
ja: フィールドの管理

en: Date range
ja: 日付の範囲

en: empty
ja: 空

en: Hebrew
ja: ヘブライ語

en: Radios
ja: ラジオボタン

en: No icon
ja: アイコンなし

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: Use default
ja: デフォルトを使用

en: Confirm password
ja: パスワードの確認

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: Warning message
ja: 警告メッセージ

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: You do not have any administrative items.
ja: 管理上の項目がありません。

en: Vertical Tabs
ja: 垂直タブ

en: Card
ja: カード

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Fieldset
ja: フィールドセット

en: Textarea
ja: テキストエリア

en: Throbber
ja: アニメーションアイコン

en: Delete items
ja: アイテムを削除

en: Exposed form
ja: 外部設置フォーム

en: Status message
ja: ステータスメッセージ

en: Manage display
ja: 表示管理

en: Field UI
ja: フィールドUI

en: Add lowercase letters
ja: 小文字を追加してください

en: Add uppercase letters
ja: 大文字を追加

en: Add numbers
ja: 番号を追加

en: Add punctuation
ja: 句読点を追加

en: Basic page
ja: 基本ページ

en: Weight for row @number
ja: 行 @row のウェイト

en: Manage form display
ja: フォームの表示管理

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Dropbutton
ja: ドロップボタン

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder

en: No placeholder
ja: プレースホルダー無し

en: Default pager
ja: デフォルトのページャー

en: Module %name has been enabled. | @count modules have been enabled: %names.
ja[0]: モジュール %name が有効化されました。
ja[1]: @count 個のモジュールが有効化されました: %names 。

en: Basic HTML
ja: ベーシック HTML

en: Make it at least 12 characters
ja: 12文字以上で作成
