Admin Theming Tools (1.0.0) - en to ur translation catalogue (39 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Author
ur: مصنف

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Article
ur: مضمون

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: On
ur: آن

en: File
ur: فائل

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Number
ur: نمبر

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Country
ur: ملک

en: Weight
ur: وزن

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Name
ur: نام

en: Preview
ur: جائزہ

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Add
ur: شامل کریں

en: Text
ur: متن

en: Timestamp
ur: ٹائمسٹیمپ

en: Email
ur: ای میل

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Details
ur: تفصیلات

en: Color
ur: رنگ

en: Hebrew
ur: عبرانی

en: Use default
ur: عمومی استعمال کریں

en: Confirm password
ur: کلمۂ شناخت کی تصدیق کریں

en: Placeholder
ur: پلیس ہولڈر
