Admin Theming Tools (1.0.0) - en to bo translation catalogue (70 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Body
bo: གཞུང་དངོས

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Submit
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Author
bo: རྩོམ་མཁན

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Article
bo: རྩོམ་ཡིག

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: On
bo: ཁ་ཕྱེ

en: File
bo: ཡིག་ཆ

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས

en: Search
bo: འཚོལ

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: Number
bo: གྲངས་ཀ

en: Password
bo: གསང་གྲངས

en: Country
bo: རྒྱལ་ཁབ།

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Image
bo: པར་རིས

en: Name
bo: མིང

en: Preview
bo: སྔོན་ལྟ

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: Updated
bo: གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན་པ

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Timestamp
bo: དུས་རྟགས

en: Content type
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: Email
bo: གློག་ཡིག

en: All
bo: ཡོངས

en: Page title
bo: དྲ་ངོས་ཁ་བྱང

en: Off
bo: ཁ་རྒྱག

en: Published
bo: སྤེལ་ཟིན་པ

en: Details
bo: ཞིབ་ཕྲ

en: Table
bo: རེའུ་མིག

en: Other
bo: གཞན

en: Color
bo: ཁ་དོག

en: Uninstall
bo: ཕྱིར་འདོར

en: Install
bo: སྒྲིག་འཇུག

en: Colombia
bo: ཁོ་ལོམ་པི་ཡ།

en: Messages
bo: བརྡ་འཕྲིན

en: Tabs
bo: ཤོག་བྱང

en: Select
bo: གདམ་གསེས

en: Add another item
bo: ནང་ཚན་གཞན་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ

en: Manage fields
bo: གནས་ཁོངས་ལ་དོ་དམ་བྱེད་པ

en: empty
bo: སྟོང་བ

en: No content available.
bo: ནང་དོན་མེད།

en: Autocomplete
bo: རང་འགུལ་སྒྲིག་བྱེད

en: Primary
bo: གཙོ་བོ

en: You do not have any administrative items.
bo: ཁྱེད་ལ་དོ་དམ་པའི་ནང་ཚན་གང་ཡང་མེད།

en: No editor
bo: རྩོམ་སྒྲིག་ཆས་མེད་པ།

en: Fullscreen
bo: ངོས་ཡོངས་གང་བ

en: Fieldset
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་སྡེ་ཚན

en: Throbber
bo: མཚོན་རིས

en: Progress
bo: སྒྲུབ་ཚད།

en: Exposed form
bo: ཕྱིར་མངོན་རེའུ་མིག

en: Status message
bo: གནས་སྟངས་ཀྱི་བརྡ་འཕྲིན

en: Manage display
bo: མངོན་སྟོན་དོ་དམ

en: Field UI
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་UI

en: Add lowercase letters
bo: ཆུང་བྲིས་ཀྱི་གསལ་བྱེད་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ

en: Add uppercase letters
bo: ཆེ་བྲིས་ཀྱི་གསལ་བྱེད་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ

en: Add numbers
bo: ཨང་ཀི་ཁ་སྣོན་པ

en: Add punctuation
bo: ཚེག་རྟགས་ཁ་སྣོན

en: Basic page
bo: དྲ་ངོས་དཀྱུས་མ

en: Weight for row @number
bo: ཕྲེང་@number་ཡི་ལྗིད་ཚད
