Admin Theming Tools (1.0.0) - en to cs translation catalogue (90 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Author
cs: Autor

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Article
cs: Článek

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: On
cs: Zapnuto

en: File
cs: Soubor

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Search
cs: Hledat

en: Number
cs: Číslo

en: Password
cs: Heslo

en: Country
cs: Země

en: Weight
cs: Váha

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Name
cs: Jméno

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: Add
cs: Přidat

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Email
cs: E-mail

en: All
cs: Vše

en: Page title
cs: Název stránky

en: Off
cs: Vypnuto

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Details
cs: Detaily

en: Phone
cs: Telefon

en: Table
cs: Tabulka

en: Other
cs: Jiné

en: Color
cs: Barvy

en: Button
cs: Tlačítko

en: Uninstall
cs: Odinstalovat

en: Install
cs: Instalovat

en: Colombia
cs: Kolumbie

en: Messages
cs: Zprávy

en: Buttons
cs: Tlačítka

en: Formatted
cs: Formátovaný

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Tabs
cs: Záložky

en: Please wait...
cs: Prosím čekejte...

en: Select
cs: Vybrat

en: Add another item
cs: Přidat další položku

en: Manage fields
cs: Správa polí

en: Date range
cs: Rozsah dat

en: empty
cs: prázdné

en: Hebrew
cs: Hebrejsky

en: Error message
cs: Chybová zpráva

en: Use default
cs: Použít výchozí

en: Confirm password
cs: Potvrzení hesla

en: No content available.
cs: Žádný obsah není k dispozici.

en: Warning message
cs: Zpráva s varováním

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Input type
cs: Typ vstupu

en: Primary
cs: Primární

en: You do not have any administrative items.
cs: Nebyly nalezeny žádné položky administrace.

en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: Fieldset
cs: Sada polí

en: Textarea
cs: Textová oblast

en: Throbber
cs: Pulzér

en: Dialog
cs: Dialogové okno

en: Delete items
cs: Smazat položky

en: Exposed form
cs: Vystavení formuláře

en: Status message
cs: Zpráva o stavu

en: Manage display
cs: Správa zobrazení

en: Field UI
cs: UI pole

en: Add lowercase letters
cs: Přidejte malá písmena

en: Add uppercase letters
cs: Přidejte velká písmena

en: Add numbers
cs: Přidejte čísla

en: Add punctuation
cs: Přidejte interpunkční znaménka

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Weight for row @number
cs: Váha pro řádek @number

en: Manage form display
cs: Správa formuláře

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: No placeholder
cs: Žádný zástupný symbol

en: Default pager
cs: Výchozí stránkování

en: Module %name has been enabled. | @count modules have been enabled: %names.
cs[0]: Modul %name byl zapnut.
cs[1]: @count modulů bylo zapnuto: %names

en: Basic HTML
cs: Základní HTML
