Admin Theming Tools (1.0.0) - en to et translation catalogue (84 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: Body
et: Sisu

en: Status
et: Olek

en: Delete
et: Kustuta

en: Submit
et: Sisesta

en: Operations
et: Toimingud

en: Author
et: Autor

en: Cancel
et: Tühista

en: Description
et: Kirjeldus

en: Article
et: Artikkel

en: Disabled
et: Keelatud

en: Enabled
et: Lubatud

en: On
et: Sees

en: File
et: Manus

en: Edit
et: Muuda

en: Date
et: Kuupäev

en: Search
et: Otsing

en: Reset
et: Tühista

en: Password
et: Parool

en: Country
et: Riik

en: Weight
et: Kaal

en: Image
et: Pilt

en: Name
et: Nimi

en: Preview
et: Eelvaade

en: Save
et: Salvesta

en: Default
et: Vaikimisi

en: Add
et: Lisa

en: Updated
et: Uuendatud

en: Text
et: Tekst

en: Timestamp
et: Kuupäev ja aeg

en: Content type
et: Sisu tüüp

en: Email
et: E-kiri

en: All
et: Kõik

en: Page title
et: Lehe pealkiri

en: Off
et: Väljas

en: Published
et: Avaldatud

en: Details
et: Üksikasjad

en: Phone
et: Telefon

en: Table
et: Tabel

en: Other
et: Muu

en: Color
et: Värv

en: Button
et: Nupp

en: Uninstall
et: Eemaldamine

en: Install
et: Paigalda

en: Colombia
et: Kolumbia

en: Messages
et: Sõnumid

en: Buttons
et: Nupud

en: Formatted
et: Vormindatud

en: Unpublished
et: Avaldamata

en: Tabs
et: Sakid

en: Please wait...
et: Palun oota...

en: Select
et: Vali

en: Add another item
et: Lisa uus

en: Manage fields
et: Väljade haldus

en: Date range
et: Ajavahemik

en: empty
et: tühi

en: Hebrew
et: Heebrea keel

en: Radios
et: Raadionupud

en: Error message
et: Veateade

en: Use default
et: Kasuta vaikimisi

en: Confirm password
et: Parooli kinnitus

en: No content available.
et: Sisu puudub.

en: Warning message
et: Hoiatus

en: You do not have any administrative items.
et: Sul puuduvad administreeritavad elemendid.

en: Vertical Tabs
et: Vertikaalsed sakid

en: Card
et: Kaart

en: No editor
et: Redaktorit pole

en: Delete items
et: Kustuta elemendid

en: Exposed form
et: Avaldatud vorm

en: Status message
et: Olekuteade

en: Manage display
et: Kuva haldus

en: Add lowercase letters
et: Lisa väiketähti

en: Add uppercase letters
et: Lisa suurtähti

en: Add numbers
et: Lisa numbreid

en: Add punctuation
et: Lisa kirjavahemärke

en: Basic page
et: Lihtlehekülg

en: Weight for row @number
et: Rea @number kaal

en: Manage form display
et: Halda vormi kuva

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
et: Tekst mida kuvatakse välja sees kuni väärtust hakatakse sisestama. Seda vihjet kasutatakse näiteväärtusena või lühikirjeldusena oodatud formaadist.

en: No placeholder
et: Placeholder puudub

en: Default pager
et: Vaikimisi pager

en: Module %name has been enabled. | @count modules have been enabled: %names.
et[0]: Moodul %name on aktiveeritud.
et[1]: Aktiveeritud on @count moodulit: %names.

en: Basic HTML
et: Lihtne HTML

en: Make it at least 12 characters
et: Muuda vähemalt 12 märki pikaks
