Admin Theming Tools (1.0.0) - en to fi translation catalogue (95 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Author
fi: Tekijä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Article
fi: Artikkeli

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: On
fi: Käytössä

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Number
fi: Numero

en: Password
fi: Salasana

en: Country
fi: Maa

en: Weight
fi: Paino

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Name
fi: Nimi

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Add
fi: Lisää

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Text
fi: Teksti

en: Timestamp
fi: Ajankohta

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: All
fi: Kaikki

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Off
fi: Pois päältä

en: Published
fi: Julkaistu

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Phone
fi: Puhelin

en: Table
fi: Taulukko

en: Other
fi: Muu

en: Color
fi: Väri

en: Button
fi: Nappi

en: Uninstall
fi: Asennuksen poisto

en: Install
fi: Asenna

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Messages
fi: Viestit

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Please wait...
fi: Odota hetki...

en: Select
fi: Valitse

en: Add another item
fi: Lisää uusi

en: Manage fields
fi: Hallitse kenttiä

en: Date range
fi: Päivämäärän vaihteluväli

en: empty
fi: tyhjä

en: Hebrew
fi: heprea

en: Radios
fi: Radionapit

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Use default
fi: Käytä oletusarvoa

en: Confirm password
fi: Vahvista salasana

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Warning message
fi: Varoitusviesti

en: Autocomplete
fi: Automaattinen täydennys

en: Input type
fi: Syöttömuoto

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: You do not have any administrative items.
fi: Sinulla ei ole ylläpidon tehtäviä.

en: Vertical Tabs
fi: Pystyvälilehdet

en: Card
fi: Kortti

en: No editor
fi: Ei editoria

en: Fullscreen
fi: Kokoruututila

en: Mini pager
fi: Mini-sivunvalitsin

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Fieldset
fi: Kenttäryhmä

en: Textarea
fi: Tekstialue

en: Date and Time
fi: Päivä ja aika

en: Delete items
fi: Poista artikkeleita

en: Exposed form
fi: Käyttäjille näytettävä kaavake

en: Status message
fi: Tilanneviesti

en: Manage display
fi: Ylläpidä näkymää

en: Add lowercase letters
fi: Lisää pieniä kirjaimia

en: Add uppercase letters
fi: Lisää isoja kirjaimia

en: Add numbers
fi: Lisää numeroita

en: Add punctuation
fi: Lisää välimerkkejä

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Weight for row @number
fi: Paino riville @number

en: Manage form display
fi: Hallitse lomakkeen esitystapaa

en: Formatted text
fi: Muotoiltu teksti

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

en: No placeholder
fi: Ei paikkamerkkiä

en: Default pager
fi: Oletus-sivutus

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML
