Admin Theming Tools (1.0.0) - en to hi translation catalogue (73 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Author
hi: लेखक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Article
hi: लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: On
hi: चालू

en: File
hi: फ़ाइल

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Number
hi: संख्या

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Country
hi: देश

en: Weight
hi: मान

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Name
hi: नाम

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Add
hi: जोड़ें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Text
hi: लेख

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Email
hi: ईमेल

en: All
hi: सभी

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Off
hi: बंद

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Table
hi: तालिका

en: Other
hi: अन्य

en: Color
hi: रंग

en: Button
hi: बटन

en: Uninstall
hi: स्थापना रद्द करें

en: Colombia
hi: कोलंबिया

en: Messages
hi: संदेश

en: Buttons
hi: बटन

en: Sidebar
hi: साइडबार

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Please wait...
hi: कृपया प्रतीक्षा करें...

en: Add another item
hi: एक और आइटम जोड़ें

en: Date range
hi: तारीख सीमा

en: empty
hi: खाली

en: Hebrew
hi: यहूदी भाषा

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Use default
hi: डिफ़ॉल्ट उपयोग करें

en: Confirm password
hi: पासवर्ड सुनिश्चित करें

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Autocomplete
hi: स्वत: पूर्ण

en: Vertical Tabs
hi: कार्यक्षेत्र टैब्स

en: Card
hi: कार्ड

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: Delete items
hi: आइटम हटाएं

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

en: Add lowercase letters
hi: छोटे अक्षरों में जोड़ें

en: Add uppercase letters
hi: अपरकेस अक्षरों में जोड़ें

en: Add numbers
hi: संख्या जोड़ें

en: Basic page
hi: मूल पृष्ठ

en: Weight for row @number
hi: @number पंक्ति के लिए वजन

en: No placeholder
hi: कोई प्लेसहोल्डर नहीं

en: Basic HTML
hi: साधरण एच टी एम एल
