Admin Theming Tools (1.0.0) - en to kn translation catalogue (57 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Article
kn: ಬರಹ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Button
kn: ಗುಂಡಿ

en: Uninstall
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಿದ್ದನ್ನು ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Install
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸು

en: Colombia
kn: ಕೊಲೊಂಬೋ

en: Messages
kn: ಸಂದೇಶಗಳು

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Hebrew
kn: ಹೆಬ್ರೀವ್

en: Error message
kn: ದೋಷ ಸಂದೇಶ

en: Warning message
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ ಸಂದೇಶ

en: Autocomplete
kn: ಸ್ವಯಂಪೂರ್ಣಗೊಳಿಕೆ

en: Primary
kn: ಪ್ರಾಥಮಿಕ

en: Fullscreen
kn: ಪೂರ್ಣಪರದೆ

en: Date and Time
kn: ದಿನಾಂಕ ಹಾಗು ಸಮಯ

en: Progress
kn: ಪ್ರಗತಿ

en: Basic page
kn: ಮೂಲ ಪುಟ
