Admin Theming Tools (1.0.0) - en to mr translation catalogue (43 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Author
mr: लेखक

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Article
mr: लेख

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: On
mr: वर

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Number
mr: अंक

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Country
mr: देश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Name
mr: नाव

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Updated
mr: सुधारित

en: Text
mr: अक्षर

en: Email
mr: ईमेल

en: All
mr: सर्व

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Off
mr: बंद

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Phone
mr: दूरध्वनी

en: Color
mr: रंग

en: Install
mr: इन्स्टॉल

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Hebrew
mr: हिब्र्यू

en: Use default
mr: डीफॉल्ट वापरा

en: Basic page
mr: साधे पान
