Admin Theming Tools (1.0.0) - en to ro translation catalogue (88 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Author
ro: Autor

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Article
ro: Articol

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: On
ro: Pornit

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Number
ro: Număr

en: Password
ro: Parolă

en: Country
ro: Țară

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Add
ro: Adaugă

en: Updated
ro: Actualizat

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Email
ro: email

en: All
ro: Toate

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Off
ro: Oprit

en: Published
ro: Publicat

en: Details
ro: Detalii

en: Phone
ro: Telefon

en: Table
ro: Tabel

en: Other
ro: Altele

en: Color
ro: Culoare

en: Button
ro: Buton

en: Uninstall
ro: Dezinstalați

en: Install
ro: Instalare

en: Colombia
ro: Columbia

en: Messages
ro: Mesaje

en: Buttons
ro: Butoane

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Tabs
ro: Taburi

en: Please wait...
ro: Vă rugăm să așteptați...

en: Select
ro: Alege

en: Add another item
ro: Adugă alt element

en: Manage fields
ro: Gestionați câmpurile

en: Date range
ro: Interval dată

en: empty
ro: gol

en: Hebrew
ro: Ebraică

en: Radios
ro: Butoane radio

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Use default
ro: Folosire implicită

en: Confirm password
ro: Confirmare parolă

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Warning message
ro: Mesaj avertizare

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: You do not have any administrative items.
ro: Nu aveți nici o permisiune administrativă.

en: Vertical Tabs
ro: Taburi verticale

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Progress
ro: Progres

en: Delete items
ro: Șterge elemente

en: Exposed form
ro: Formular expus

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: Manage display
ro: Gestionați afișajul

en: Field UI
ro: UI câmp

en: Add lowercase letters
ro: Adãugați litere mici

en: Add uppercase letters
ro: Adăugați caractere majuscule

en: Add numbers
ro: Adăugați cifre

en: Add punctuation
ro: Adãugați semne de punctuație

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Weight for row @number
ro: Greutate pentru rândul @number

en: Manage form display
ro: Gestionați formularele

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder

en: No placeholder
ro: Niciun substituent

en: Default pager
ro: Paginator implicit

en: Module %name has been enabled. | @count modules have been enabled: %names.
ro[0]: Modulul %name a fost activat.
ro[1]: @count module au fost activate: %names.

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Make it at least 12 characters
ro: Introduceți cel puțin 12 caractere
