Admin Theming Tools (1.0.0) - en to sv translation catalogue (99 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Author
sv: Författare

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Article
sv: Artikel

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: On
sv: På

en: File
sv: Fil

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Number
sv: Tal

en: Password
sv: Lösenord

en: Country
sv: Land

en: Weight
sv: Vikt

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Name
sv: Namn

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Add
sv: Lägg till

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Timestamp
sv: Tidsstämpel

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Email
sv: E-post

en: All
sv: Alla

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Off
sv: Av

en: Published
sv: Publicerad

en: Details
sv: Detaljer

en: Phone
sv: Telefon

en: Table
sv: Tabell

en: Other
sv: Övriga

en: Color
sv: Färg

en: Button
sv: Knapp

en: Uninstall
sv: Avinstallera

en: Install
sv: Installera

en: Messages
sv: Meddelanden

en: Buttons
sv: Knappar

en: Sidebar
sv: Sidospalt

en: Formatted
sv: Formaterad

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Tabs
sv: Flikar

en: Please wait...
sv: Vänligen vänta...

en: Select
sv: Välj

en: Add another item
sv: Lägg till ytterligare alternativ

en: Manage fields
sv: Hantera fält

en: Date range
sv: Intervall för datum

en: File widgets
sv: Gränssnittskomponent för fil

en: empty
sv: tom

en: Hebrew
sv: Hebreiska

en: Radios
sv: Envalsknappar

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Use default
sv: Använd standard

en: Confirm password
sv: Bekräfta lösenord

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Warning message
sv: Varningsmeddelande

en: Autocomplete
sv: Automatiskt kompletterande

en: Input type
sv: Inmatningstyp

en: Primary
sv: Primär

en: You do not have any administrative items.
sv: Du har inga administrativa alternativ.

en: Vertical Tabs
sv: Vertikala flikar

en: Card
sv: Kort

en: No editor
sv: Ingen redigerare

en: Fullscreen
sv: Helskärmsläge

en: Mini pager
sv: Minipaginerare

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Fieldset
sv: Fältgrupp

en: Textarea
sv: Textruta

en: Throbber
sv: Laddningsindikator

en: Date and Time
sv: Datum och tid

en: Progress
sv: Framsteg

en: Delete items
sv: Radera objekt

en: Exposed form
sv: Exponerat formulär

en: Status message
sv: Statusmeddelande

en: Manage display
sv: Hantera visning

en: Add lowercase letters
sv: Lägg till små bokstäver

en: Add uppercase letters
sv: Lägg till versaler

en: Add numbers
sv: Lägg till siffror

en: Add punctuation
sv: Lägg till skiljetecken

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Weight for row @number
sv: Vikt för rad @number

en: Apply changes
sv: Tillämpa ändringar

en: Manage form display
sv: Hantera formulärsvisning

en: Formatted text
sv: Formaterad text

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Dropbutton
sv: Snabbvalsknapp

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder

en: No placeholder
sv: Ingen platshållare

en: Module %name has been enabled. | @count modules have been enabled: %names.
sv[0]: Modul %name har aktiverats.
sv[1]: @count moduler har aktiverats: %names.

en: Basic HTML
sv: Grundläggande HTML

en: Make it at least 12 characters
sv: Behöver vara minst 12 tecken
