Admin Theming Tools (1.0.0) - en to th translation catalogue (53 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: On
th: เปิด

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Country
th: ประเทศ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Link
th: ลิงค์

en: Save
th: บันทึก

en: Add
th: เพิ่ม

en: Text
th: ข้อความ

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Email
th: อีเมล

en: All
th: ทั้งหมด

en: Off
th: ปิด

en: Details
th: รายละเอียด

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Table
th: ตาราง

en: Other
th: อื่นๆ

en: Color
th: สี

en: Uninstall
th: ลบโมดูล

en: Install
th: ติดตั้ง

en: Messages
th: ข้อความ

en: Please wait...
th: กรุณารอ...

en: Select
th: เลือก

en: Add another item
th: เพิ่มรายการอื่น

en: Manage fields
th: จัดการช่องรับข้อมูล

en: empty
th: ว่างเปล่า

en: Error message
th: ข้อความผิดพลาด

en: Use default
th: ใช้ค่าเริ่มต้น

en: Confirm password
th: ยืนยันรหัสผ่าน

en: Warning message
th: ข้อความเตือน

en: You do not have any administrative items.
th: คุณไม่มีสิทธิ์แก้ไขเรื่องนี้

en: Vertical Tabs
th: แท็บแนวตั้ง

en: Exposed form
th: แบบฟอร์มการสัมผัส

en: Status message
th: สถานะข้อความ

en: Manage display
th: จัดการการแสดงผล

en: Add lowercase letters
th: พิ่มตัวอักษรตัวพิมพ์เล็ก

en: Add uppercase letters
th: เพิ่มตัวอักษรตัวพิมพ์ใหญ่

en: Add numbers
th: เพิ่มตัวเลข

en: Add punctuation
th: เพิ่มเครื่องหมายวรรคตอน

en: Weight for row @number
th: น้ำหนักของแถวที่ @number

en: Manage form display
th: จัดการการแสดงผลของฟอร์มรับค่า
