The X - Drupal 8, 9 and 10 Base Theme (10.0.1) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to parent page
fr: Aller à la page parente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Header
fr: Entête

en: Up
fr: Haut

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Content Top
fr: Haut de contenu

en: Content Bottom
fr: Bas de contenu

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Sidebar Left
fr: Barre latérale Gauche

en: Sidebar Right
fr: Barre latérale Droite

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Header Top Left
fr: Haut gauche de l'entête

en: Header Top Right
fr: Haut droit de l'entête

en: wide
fr: large

en: Search Box
fr: Champ de recherche

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Footer Top
fr: Haut du pied de page

en: Primary menu
fr: Menu principal

en: Book traversal links for
fr: Liens transversaux de livre pour

en: narrow
fr: étroit
