The X - Drupal 8, 9 and 10 Base Theme (10.0.3) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Up
tr: Yukarı

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Content Bottom
tr: İçerik Altı

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: mobile
tr: mobil

en: wide
tr: geniş

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Footer Top
tr: Altbilgi Üst

en: Primary menu
tr: Birincil menü

en: narrow
tr: dar
