The X - Drupal 8 and 9 Base Theme (8.0.0) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to parent page
id: Ke halaman induk

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Core
id: Inti

en: Up
id: Ke atas

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: mobile
id: mobil

en: wide
id: lebar
