The X - Drupal 8, 9 and 10 Base Theme (8.0.10) - en to da translation catalogue (22 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Header
da: Overskrift

en: Up
da: Op

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Content Bottom
da: Indhold bund

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Sidebar Left
da: Venstre sidepanel

en: Sidebar Right
da: Højre sidepanel

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: mobile
da: mobil

en: wide
da: bred

en: Search Box
da: Søgefelt

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Footer Top
da: Footer top

en: Primary menu
da: Primære menu

en: Book traversal links for
da: Bognavigations-links for

en: narrow
da: smal
