The X - Drupal 8, 9 and 10 Base Theme (9.1.3) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Search
pt: Buscar

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: Go to parent page
pt: Ir para a página superior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Help
pt: Ajuda

en: Page title
pt: Título da página

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Up
pt: Para cima

en: Add new comment
pt: Comentar

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Content Top
pt: Acima no conteúdo

en: Content Bottom
pt: Abaixo do conteúdo

en: Tabs
pt: Abas

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: mobile
pt: móvel

en: Powered by Drupal
pt: Desenvolvido com Drupal

en: wide
pt: largo

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Footer Top
pt: Topo do Rodapé

en: Footer menu
pt: Menu do rodapé

en: Primary menu
pt: Menu primário

en: Site branding
pt: Definição de marca do site

en: Book traversal links for
pt: Links de passagem do livro para

en: narrow
pt: estreito

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador

en: User account menu
pt: Menu de conta de usuário
