Threejs field 3d Object (1.0.2) - en to ro translation catalogue (17 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: File
ro: Fișier

en: Settings
ro: Setări

en: Example
ro: Exemplu

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Reference
ro: Referință

en: pixels
ro: pixeli

en: Upload destination
ro: Destinația încărcării

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ro: Selectați unde ar trebui stocate fișierele finale. Stocarea fișierelor private produce un consum de resurse mai mare decât a celor publice, dar permite acesul restricționat la fișiere în cadrul acestui câmp.

en: view actual size
ro: vezi la dimensiunea reală

en: Sample original image
ro: Exemplu de imagine originală

en: Sample modified image
ro: Exemplu de imagine modificată

en: Enable <em>Title</em> field
ro: Activează câmpul <em>Titlu</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
ro: Atributul <em>title</em> este utilizat drept tooltip atunci când cursorul mouse-ului se află deasupra imaginii.

en: <em>Title</em> field required
ro: Câmpul <em>Titlu</em> necesar

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
ro: Atributul "title" este folosit ca o bulă de explicații atunci când treceți cu mouse-ul peste imagine. Activarea acestui câmp nu este recomandată deoarece poate produce probleme cu citititoarele de ecran.
