Threejs field 3d Object (1.0.9) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Title
fr: Titre

en: File
fr: Fichier

en: Settings
fr: Paramètres

en: File extensions
fr: Extensions de fichier

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Example
fr: Exemple

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: File settings
fr: Paramètres des fichiers

en: Download link
fr: Lien de téléchargement

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Editor
fr: Éditeur

en: milliseconds
fr: millisecondes

en: Title field
fr: Champ titre

en: Container width
fr: Largeur du conteneur

en: Progress indicator
fr: Indicateur de progression

en: Files displayed by default
fr: Fichiers affichés par défaut

en: Upload destination
fr: Destination pour le transfert

en: view actual size
fr: voir en taille réelle

en: Sample original image
fr: Exemple d'image originale

en: Sample modified image
fr: Exemple d'image modifiée

en: Enable <em>Title</em> field
fr: Activer le champ <em>Titre</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
fr: Le contenu de l'attribut <em>Title</em> ("titre", en français) apparait dans une infobulle lorsque le pointeur de la souris survole l'image.

en: <em>Title</em> field required
fr: Champ <em>Titre</em> requis

en: Placeholder: @placeholder
fr: Placeholder : @placeholder

en: Enable Display field
fr: Activer le champ Affichage

en: File format settings
fr: Paramètres de mise en forme de fichier

en: Title field required
fr: Champ Titre requis

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
fr: L'attribut <em>title</em> est utilisé comme texte d'aide lorsque la souris survole une image. Activer ce champ n'est pas recommandé car cela peut perturber les lecteurs d'écran.
