Threejs field 3d Object (1.0.9) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: File
ja: ファイル

en: Settings
ja: 設定

en: File extensions
ja: ファイル拡張子

en: Options
ja: オプション

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Example
ja: 例

en: Background color
ja: 背景色

en: File settings
ja: ファイルの設定

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Editor
ja: エディタ

en: Drag
ja: ドラッグ

en: original
ja: オリジナル

en: pixels
ja: ピクセル

en: Title field
ja: タイトルフィールド

en: Progress indicator
ja: 進捗状況の表示

en: Files displayed by default
ja: デフォルトでファイル表示

en: Upload destination
ja: アップロード先

en: view actual size
ja: 実サイズで表示

en: Sample original image
ja: 元画像サンプル

en: Sample modified image
ja: 適用後画像サンプル

en: Enable <em>Title</em> field
ja: <em>Title</em> フィールドを有効にする

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
ja: title 属性は、画像の上にマウスが置かれた時、ツールチップに表示されます。

en: <em>Title</em> field required
ja: <em>Title</em> フィールドは入力必須

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder

en: Enable Display field
ja: ディスプレイフィールドを有効にする

en: File format settings
ja: ファイルフォーマットの設定

en: Title field required
ja: タイトルフィールドは入力必須

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
ja: title 属性は、画像にマウスカーソルを重ねた際のツールチップとして使用されます。スクリーンリーダー利用者に混乱を生じさせることがあるので、このフィールドを有効にするのはおすすめしません。
