THRON - Drupal Connector (2.0.1) - en to fr translation catalogue (94 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Language
fr: Langue

en: Enable
fr: Activer

en: Enabled
fr: Activé

en: Last updated
fr: Dernière mise à jour

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Login
fr: Identifiant

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: None
fr: Aucun(e)

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Center
fr: Centre

en: Name
fr: Nom

en: Back
fr: Précédent

en: True
fr: Vrai

en: Default
fr: Par défaut

en: Playlist
fr: Liste de lecture

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Access denied
fr: Accès refusé

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Url
fr: URL

en: Published
fr: Publié

en: Filter
fr: Filtrer

en: Centered
fr: Centré(e)

en: Advanced
fr: Avancé

en: Date Created
fr: Date de création

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Thumbnail
fr: Vignette

en: Media
fr: Média

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Quality
fr: Qualité

en: Align
fr: Aligner

en: Color
fr: Couleur

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Folder
fr: Répertoire

en: Sort by
fr: Trier par

en: English
fr: Anglais

en: French
fr: Français

en: Italian
fr: Italien

en: Spanish
fr: Espagnol

en: Chinese
fr: Chinois

en: Manual
fr: Manuel

en: Caption
fr: Légende

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Video
fr: Vidéo

en: Product
fr: Produit

en: Global Settings
fr: Paramètres globaux

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Image Gallery
fr: Galerie Image

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Select
fr: Sélectionner

en: Brightness
fr: Luminosité

en: Order by
fr: Trier par

en: Display as
fr: Afficher en tant que

en: Offset
fr: Décalage

en: German
fr: Allemand

en: Portuguese
fr: Portugais

en: Newest first
fr: Le plus récent d'abord

en: Crop
fr: Recadrer

en: Embed
fr: Intégré

en: Autocomplete
fr: Autocomplétion

en: Search type
fr: Type de recherche

en: Contrast
fr: Contraste

en: Submit button text
fr: Texte du bouton de soumission

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Slovenian
fr: Slovène

en: Connection
fr: Connexion

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Published status
fr: Statut de publication

en: No media available.
fr: Aucun média disponible.

en: Media browser
fr: Navigateur de médias

en: App ID
fr: Identifiant (ID) de l'application

en: Master
fr: Principal

en: Media type
fr: Type de média

en: Responsive
fr: Adaptatif

en: Select media
fr: Choisir un média

en: Media name
fr: Nom du média

en: Resizing
fr: Redimensionnement

en: Name (A-Z)
fr: Nom (A-Z)

en: Name (Z-A)
fr: Nom (Z-A)

en: Apply Filters
fr: Appliquer les filtres

en: Allows users to browse and administer media items
fr: Permet aux utilisateurs de parcourir et d'administrer des éléments média
