THRON - Drupal Connector (2.0.1) - en to pt translation catalogue (91 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Language
pt: Idioma

en: Enable
pt: Habilitar

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Action
pt: Ação

en: Last updated
pt: Última atualização

en: Reset
pt: Redefinir

en: None
pt: Nenhum

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Image
pt: Imagem

en: Center
pt: Central

en: Name
pt: Nome

en: Back
pt: Voltar

en: True
pt: Verdadeiro

en: Default
pt: Padrão

en: Playlist
pt: Lista de reprodução

en: Audio
pt: Áudio

en: Updated
pt: Atualizado

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Access denied
pt: Acesso negado

en: Page
pt: Página

en: Client ID
pt: ID do Cliente

en: Url
pt: URL

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtrar

en: Centered
pt: Centralizado

en: N/A
pt: N/D

en: Advanced
pt: Avançado

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: Media
pt: Mídia

en: Desc
pt: Decrescente

en: Owner
pt: Proprietário

en: Align
pt: Alinhamento

en: Color
pt: Cor

en: Provider
pt: Provedor

en: Folder
pt: Pasta

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: English
pt: Inglês

en: French
pt: Francês

en: Italian
pt: Italiano

en: Spanish
pt: Espanhol

en: Chinese
pt: Chinês

en: Caption
pt: Legenda

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Product
pt: Produto

en: Global Settings
pt: Configurações globais

en: Document
pt: Documento

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Image Gallery
pt: Galeria de imagem

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Select
pt: Selecionar

en: Display as
pt: Mostrar como

en: Offset
pt: Deslocamento

en: German
pt: Alemão

en: Portuguese
pt: Português

en: Newest first
pt: Mais recente primeiro

en: Crop
pt: Recortar

en: Embed
pt: Incorporar

en: Autocomplete
pt: Autocompletar

en: Submit button text
pt: Texto do botão Enviar

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: Slovenian
pt: Esloveno

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Published status
pt: Status

en: No media available.
pt: Nenhuma mídia disponível.

en: Media browser
pt: Navegador de mídia

en: App ID
pt: ID do Aplicativo

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Media type
pt: Tipo de mídia

en: Responsive
pt: Responsivo

en: Select media
pt: Selecionar mídia

en: Media library
pt: Biblioteca de mídia

en: Media name
pt: Nome da mídia

en: Name (A-Z)
pt: Nome (A-Z)

en: Name (Z-A)
pt: Nome (Z-A)

en: Apply Filters
pt: Aplicar Filtros

en: Allows users to browse and administer media items
pt: Permite que usuários naveguem e administrem itens de mídia

en: Choose existing media
pt: Escolher mídia existente
