THRON - Drupal Connector (2.0.1) - en to ro translation catalogue (75 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Language
ro: Limba

en: Enable
ro: Activare

en: Enabled
ro: Activat

en: Action
ro: Acțiune

en: Last updated
ro: Ultima actualizare

en: Tags
ro: Etichete

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: Name
ro: Nume

en: Back
ro: Înapoi

en: True
ro: Adevărat

en: Default
ro: Implicit

en: Updated
ro: Actualizat

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Access denied
ro: Acces respins

en: Page
ro: Pagina

en: Url
ro: URL

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Centered
ro: Centrat

en: N/A
ro: N/D

en: Advanced
ro: Avansat

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Desc
ro: Descendent

en: Owner
ro: Proprietar

en: Align
ro: Aliniere

en: Color
ro: Culoare

en: Provider
ro: Furnizor

en: Sort by
ro: Sortare după

en: English
ro: Engleză

en: French
ro: Franceză

en: Italian
ro: Italiană

en: Spanish
ro: Spaniolă

en: Caption
ro: Legendă

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Product
ro: Produs

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Image Gallery
ro: Galerie de Imagini

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Apply
ro: Aplică

en: Select
ro: Alege

en: Offset
ro: Decalaj

en: German
ro: Germană

en: Newest first
ro: Cele noi primele

en: Crop
ro: Tăiere

en: Embed
ro: Încorporat

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Submit button text
ro: Text pentru butonul de trimitere

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Slovenian
ro: Slovenă

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: No media available.
ro: Nu există suport media disponibil.

en: Media browser
ro: Browser media

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Media type
ro: Tip media

en: Responsive
ro: Adaptiv

en: Media name
ro: Nume media
