THRON - Drupal Connector (2.3.0) - en to ru translation catalogue (95 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Language
ru: Язык

en: Enable
ru: Включить

en: Enabled
ru: Включено

en: Action
ru: Действие

en: Last updated
ru: Последнее обновление

en: Tags
ru: Теги

en: Login
ru: Логин

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Image
ru: Изображение

en: Center
ru: Центр

en: Name
ru: Название

en: Back
ru: Назад

en: True
ru: Истина

en: Default
ru: По умолчанию

en: Playlist
ru: Плейлист

en: Audio
ru: Аудио

en: Updated
ru: Обновлено

en: Content type
ru: Тип материала

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Access denied
ru: Доступ запрещён

en: Page
ru: Страница

en: Client ID
ru: ID клиента

en: Url
ru: Url-адрес

en: Published
ru: Опубликовано

en: Filter
ru: Фильтр

en: Centered
ru: По центру

en: N/A
ru: Н/Д

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Date Created
ru: Дата создания

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Thumbnail
ru: Миниатюра

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Widget
ru: Виджет

en: Desc
ru: По убыванию

en: Owner
ru: Владелец

en: Quality
ru: Качество

en: Align
ru: Выравнивание

en: Color
ru: Цвет

en: Provider
ru: Поставщик

en: Folder
ru: Папка

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Manual
ru: Вручную

en: Caption
ru: Подпись

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Video
ru: Видео

en: Product
ru: Товар

en: Global Settings
ru: Глобальные настройки

en: Document
ru: Документ

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Image Gallery
ru: Галерея изображений

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Apply
ru: Применить

en: Select
ru: Выбрать

en: Order by
ru: Сортировка по

en: Auto
ru: Авто

en: Display as
ru: Показать, как

en: Offset
ru: Пропустить

en: Newest first
ru: Новые сначала

en: Crop
ru: Обрезка

en: Embed
ru: Вставить

en: Autocomplete
ru: Автодополнение

en: Search type
ru: Тип поиска

en: Submit button text
ru: Текст кнопки отправки

en: Media Browser
ru: Медиабраузер

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Connection
ru: Соединение

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Published status
ru: Статус публикации

en: No media available.
ru: Мультимедийных файлов не найдено.

en: Media browser
ru: Медиабраузер

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Media type
ru: Тип медиа

en: Responsive
ru: Адаптивный

en: Select media
ru: Выбор медиа

en: Selected entity
ru: Выбранная сущность

en: Media library
ru: Медиа-библиотека

en: Media name
ru: Название медиа

en: Name (A-Z)
ru: Имя (А-Я)

en: Name (Z-A)
ru: Имя (Я-А)

en: Apply Filters
ru: Применить фильтры

en: Allows users to browse and administer media items
ru: Позволяет пользователям просматривать и администрировать элементы медиа
