THRON - Drupal Connector (all releases) - en to fr translation catalogue (52 entries)

en: Enable
fr: Activer

en: Enabled
fr: Activé

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Login
fr: Identifiant

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: None
fr: Aucun(e)

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Center
fr: Centre

en: Name
fr: Nom

en: Back
fr: Précédent

en: Default
fr: Par défaut

en: Playlist
fr: Liste de lecture

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Content type
fr: Type de contenu

en: All
fr: Tout

en: Access denied
fr: Accès refusé

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Url
fr: URL

en: Filter
fr: Filtrer

en: Centered
fr: Centré(e)

en: Advanced
fr: Avancé

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Media
fr: Média

en: Quality
fr: Qualité

en: Align
fr: Aligner

en: Color
fr: Couleur

en: Folder
fr: Répertoire

en: Manual
fr: Manuel

en: Caption
fr: Légende

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Video
fr: Vidéo

en: Product
fr: Produit

en: Global Settings
fr: Paramètres globaux

en: Image Gallery
fr: Galerie Image

en: Select
fr: Sélectionner

en: Brightness
fr: Luminosité

en: Order by
fr: Trier par

en: Display as
fr: Afficher en tant que

en: Crop
fr: Recadrer

en: Embed
fr: Intégré

en: Autocomplete
fr: Autocomplétion

en: Search type
fr: Type de recherche

en: Contrast
fr: Contraste

en: Submit button text
fr: Texte du bouton de soumission

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: Connection
fr: Connexion

en: App ID
fr: Identifiant (ID) de l'application

en: Media type
fr: Type de média

en: Responsive
fr: Adaptatif

en: Resizing
fr: Redimensionnement
