THRON - Drupal Connector (all releases) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Enable
id: Aktifkan

en: Enabled
id: Aktif

en: Last updated
id: Update terakhir

en: Tags
id: Tag

en: None
id: Tiada

en: - None -
id: - Tiada -

en: Image
id: Gambar

en: Center
id: Tengah

en: Name
id: Nama

en: Back
id: Kembali

en: Default
id: Bawaan

en: Content type
id: Jenis konten

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Access denied
id: Akses ditolak

en: Client ID
id: ID Klien

en: N/A
id: T/T

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Owner
id: Pemilik

en: Align
id: Ratakan

en: Color
id: Warna

en: Manual
id: Petunjuk

en: Caption
id: Keterangan

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Product
id: Produk

en: Document
id: Dokumen

en: Select
id: Pilih

en: Crop
id: Pangkas

en: Embed
id: Lekatkan

en: Autocomplete
id: Pelengkapan otomatis

en: Submit button text
id: Teks tombol kirim

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: Media type
id: Jenis media

en: Responsive
id: Responsif

en: Select media
id: Memilih media
