THRON - Drupal Connector (all releases) - en to ja translation catalogue (47 entries)

en: Enable
ja: 有効

en: Enabled
ja: 有効

en: Last updated
ja: 最終更新

en: Tags
ja: タグ

en: Login
ja: ログイン

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: - None -
ja: - なし -

en: Image
ja: 画像

en: Center
ja: 中央

en: Name
ja: 名前

en: Back
ja: 戻る

en: Default
ja: デフォルト

en: Playlist
ja: プレイリスト

en: Audio
ja: オーディオ

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Access denied
ja: アクセスは拒否されました

en: Url
ja: URL

en: Filter
ja: フィルター

en: Centered
ja: 中央

en: Advanced
ja: 高度

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Media
ja: メディア

en: Owner
ja: 所有者

en: Align
ja: 配置

en: Color
ja: 色

en: Manual
ja: 手動

en: Caption
ja: キャプション

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Video
ja: ビデオ

en: Product
ja: 商品

en: Document
ja: ドキュメント

en: Select
ja: 選択

en: Order by
ja: 並び順

en: Crop
ja: トリミング

en: Embed
ja: エンベッド

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: Submit button text
ja: 送信ボタンのテキスト

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: Media type
ja: メディアタイプ

en: Responsive
ja: レスポンシブ

en: Select media
ja: メディアを選択

en: Language autocomplete
ja: 言語の自動補完
