THRON - Drupal Connector (8.x-1.1) - en to hu translation catalogue (85 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Language
hu: Nyelv

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Action
hu: Művelet

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Image
hu: Kép

en: Center
hu: Középen

en: Name
hu: Név

en: Back
hu: Vissza

en: True
hu: Igaz

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Audio
hu: Hanganyag

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Created
hu: Létrehozva

en: All
hu: Mind

en: Access denied
hu: A hozzáférés megtagadva

en: Page
hu: Oldal

en: Url
hu: Webcím

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Gallery
hu: Galéria

en: N/A
hu: Nincs adat

en: Date Created
hu: Létrehozás dátuma

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Media
hu: Média

en: Widget
hu: Felületi elem

en: Desc
hu: Csökk

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Align
hu: Igazítás

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Sort by
hu: Rendezés

en: English
hu: angol

en: French
hu: francia

en: Italian
hu: olasz

en: Spanish
hu: spanyol

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Video
hu: Videó

en: Global Settings
hu: Általános beállítások

en: Document
hu: Dokumentum

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Order by
hu: Rendezés szempontja

en: Display as
hu: Megjelenítés mint

en: Offset
hu: Eltolás

en: German
hu: német

en: Portuguese
hu: portugál

en: Newest first
hu: Legújabb elöl

en: Embed
hu: Beágyazás

en: Submit button text
hu: Beküldés gomb felirata

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Slovenian
hu: szlovén

en: Connection
hu: Kapcsolat

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: No media available.
hu: Nincs elérhető média.

en: Media browser
hu: Médiaböngésző

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Media type
hu: Médiatípus

en: Responsive
hu: Alkalmazkodó

en: Select media
hu: Média kiválasztása

en: Selected entity
hu: Kiválasztott entitás

en: Media library
hu: Médiakönyvtár

en: Media name
hu: Média neve

en: Embed type
hu: Beágyazástípus

en: Embed @type
hu: @type beágyazása

en: Name (A-Z)
hu: Név (A-Z)

en: Name (Z-A)
hu: Név (Z-A)
