THRON - Drupal Connector (8.x-1.1) - en to is translation catalogue (56 entries)

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Language
is: Tungumál

en: Enable
is: Virkja

en: Action
is: Aðgerð

en: Login
is: Innskráning

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Image
is: Mynd

en: Center
is: Miðja

en: Name
is: Nafn

en: Back
is: Til baka

en: True
is: Rétt

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Audio
is: Hljóð

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Access denied
is: Aðgangi hafnað

en: Page
is: Síða

en: Url
is: Vefslóð

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: N/A
is: Á ekki við

en: Date Created
is: Dags stofnað

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Owner
is: Eigandi

en: Sort by
is: Raða eftir

en: English
is: Enska

en: French
is: Franska

en: Italian
is: Ítalska

en: Spanish
is: Spænska

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Apply
is: Virkja

en: German
is: Þýska

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: Slovenian
is: Slóvakíska

en: No media available.
is: Ekkert margmiðlunarefni aðgengilegt.

en: Media type
is: Tegund margmiðlunarefnis

en: Select media
is: Veldu margmiðlunarefni

en: Media library
is: Margmiðlunarsafn

en: Media name
is: Nafn margmiðlunarefnis

en: Allows users to browse and administer media items
is: Leyfa notendum að skima eftir og stjórna margmiðlunarefni
