THRON - Drupal Connector (8.x-1.3) - en to hi translation catalogue (61 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Language
hi: भाषा

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Tags
hi: उपनाम

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: None
hi: कोई नहीं

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Image
hi: चित्र

en: Center
hi: मध्य

en: Name
hi: नाम

en: Back
hi: वापस

en: True
hi: सही

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Audio
hi: आवाज

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Access denied
hi: प्रवेश निषेध

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Url
hi: URL

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: N/A
hi: एन / ए

en: Date Created
hi: निर्माण तारीख

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Media
hi: मीडिया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Align
hi: पंक्तिबद्ध

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: English
hi: अंग्रेजी

en: French
hi: फ्रेंच

en: Italian
hi: इताली

en: Spanish
hi: स्पेनिश

en: Caption
hi: शीर्षक

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Video
hi: वीडियो

en: Document
hi: दस्तावेज़

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Apply
hi: लागू करें

en: German
hi: जर्मन

en: Newest first
hi: पहले सबसे नया

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Slovenian
hi: स्लोवेनियन

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: No media available.
hi: कोई मीडिया उपलब्ध नहीं है।
