THRON - Drupal Connector (8.x-1.3) - en to ja translation catalogue (79 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Language
ja: 言語

en: Enable
ja: 有効

en: Enabled
ja: 有効

en: Action
ja: アクション

en: Tags
ja: タグ

en: Login
ja: ログイン

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: - None -
ja: - なし -

en: Image
ja: 画像

en: Center
ja: 中央

en: Name
ja: 名前

en: Back
ja: 戻る

en: True
ja: TRUE

en: Default
ja: デフォルト

en: Audio
ja: オーディオ

en: Updated
ja: 更新

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Access denied
ja: アクセスは拒否されました

en: Page
ja: ページ

en: Url
ja: URL

en: Published
ja: 掲載

en: Filter
ja: フィルター

en: Date Created
ja: 作成日

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Media
ja: メディア

en: Widget
ja: ウィジェット

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: Align
ja: 配置

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: English
ja: 英語

en: French
ja: フランス語

en: Italian
ja: イタリア語

en: Spanish
ja: スペイン語

en: Caption
ja: キャプション

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Video
ja: ビデオ

en: Document
ja: ドキュメント

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Apply
ja: 適用

en: Order by
ja: 並び順

en: Offset
ja: オフセット

en: German
ja: ドイツ語

en: Portuguese
ja: ポルトガル語

en: Newest first
ja: 新しい順

en: Embed
ja: エンベッド

en: Submit button text
ja: 送信ボタンのテキスト

en: Media Browser
ja: メディアブラウザー

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Slovenian
ja: スロヴェニア語

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Published status
ja: 掲載ステータス

en: No media available.
ja: 利用可能なメディアがありません。

en: Media browser
ja: メディアブラウザー

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Media type
ja: メディアタイプ

en: Responsive
ja: レスポンシブ

en: Select media
ja: メディアを選択

en: Media library
ja: メディアライブラリー

en: Media name
ja: メディア名

en: Name (A-Z)
ja: 名前（昇順）

en: Name (Z-A)
ja: 名前（降順）
