THRON - Drupal Connector (8.x-1.5) - en to it translation catalogue (63 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Language
it: Lingua

en: Enable
it: Abilita

en: Enabled
it: Attivato

en: Action
it: Azione

en: Tags
it: Etichette

en: Login
it: Accedi

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Image
it: Immagine

en: Center
it: Centro

en: Name
it: Nome

en: Back
it: Indietro

en: True
it: Vero

en: Default
it: Predefinito

en: Updated
it: Aggiornato

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Access denied
it: Accesso negato

en: Page
it: Pagina

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: N/A
it: N/D

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: Align
it: Allinea

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Sort by
it: Ordina per

en: English
it: Inglese

en: French
it: Francese

en: Italian
it: Italiano

en: Spanish
it: Spagnolo

en: Caption
it: Didascalia

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Document
it: Documento

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Apply
it: Applica

en: Order by
it: Ordina per

en: Offset
it: Scostamento

en: German
it: Tedesco

en: Newest first
it: Prima i più recenti

en: Embed
it: Integra

en: Submit button text
it: Testo del bottone invia

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Slovenian
it: Sloveno

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Published status
it: Stato pubblicazione

en: No media available.
it: Non è disponibile alcun contributo mediale.

en: Master
it: Principale
