THRON - Drupal Connector (8.x-1.6) - en to fa translation catalogue (71 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Language
fa: زبان

en: Enable
fa: فعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Action
fa: عملکرد

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Login
fa: ورود

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Image
fa: تصویر

en: Center
fa: وسط

en: Name
fa: نام

en: Back
fa: بازگشت

en: True
fa: صحیح

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Audio
fa: صوتی

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Access denied
fa: دسترسی مجاز نیست

en: Page
fa: صفحه

en: Url
fa: نشانی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: N/A
fa: هیچ

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Media
fa: رسانه

en: Widget
fa: ساختار

en: Desc
fa: نزولی

en: Owner
fa: مالک

en: Quality
fa: کیفیت

en: Align
fa: تراز

en: Color
fa: رنگ

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Folder
fa: پوشه

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: English
fa: انگلیسی

en: French
fa: فرانسوی

en: Italian
fa: ایتالیایی

en: Spanish
fa: اسپانیایی

en: Manual
fa: دستی

en: Caption
fa: عنوان

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Video
fa: ویدیو

en: Product
fa: محصول

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: Select
fa: انتخاب

en: Offset
fa: جابجایی

en: German
fa: آلمانی

en: Portuguese
fa: پرتغالی

en: Crop
fa: برش

en: Embed
fa: جایگذاری

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Slovenian
fa: اسلووانیایی

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
