THRON - Drupal Connector (8.x-1.6) - en to jv translation catalogue (40 entries)

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Language
jv: Basa

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Enabled
jv: Urip

en: Action
jv: Aksi

en: Last updated
jv: Update terakhir

en: Tags
jv: Tautan

en: Reset
jv: Baléknā

en: None
jv: Nihil

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Image
jv: Gambar

en: Name
jv: Jeneng

en: True
jv: Bener

en: Default
jv: Gawan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Content type
jv: Tipe kontèn

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Access denied
jv: Akses ditolak

en: Page
jv: Kācā

en: Published
jv: Dipacak

en: Filter
jv: Saring

en: Advanced
jv: Mahir

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: Widget
jv: Piranti

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Owner
jv: Sing duwé

en: Align
jv: Rata

en: Color
jv: Kelir

en: English
jv: Basa Inggris

en: French
jv: Basa Prancis

en: Italian
jv: Basa Italia

en: Spanish
jv: Basa Spanyol

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Asc
jv: Urut Maju
