Thunder (6.1.4) - en to th translation catalogue (75 entries)

en: tags
th: คำสำคัญ

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Type
th: ประเภท

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Action
th: แอคชั่น

en: On
th: เปิด

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Homepage
th: หน้าหลัก

en: Overview
th: ภาพรวม

en: Search
th: ค้นหา

en: Link
th: ลิงค์

en: Text
th: ข้อความ

en: Picture
th: รูปภาพ

en: type
th: ชนิด

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: status
th: สถานะ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Add content
th: เพิ่มเนื้อหา

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Off
th: ปิด

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Media
th: สื่อ

en: Tools
th: เครื่องมือ

en: Filters
th: ตัวกรอง

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Configure permissions
th: กำหนดสิทธิ์ของผู้ใช้

en: author
th: ผู้เขียน

en: Video
th: วีดีโอ

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Sticky
th: ปักหมุด

en: Editor
th: แก้ไข

en: Copyright
th: ลิขสิทธิ์

en: URL path settings
th: การตั้งค่าพาธสำหรับ URL

en: Administrator
th: ผู้ดูแลระบบ

en: Admin menu
th: เมนูผู้ดูแลระบบ

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
th: @module (<span class="admin-disabled">ปิดการใช้งานแล้ว</span>)

en: Save and continue
th: บันทึกและไปต่อ

en: Add new content
th: เพิ่มเนื้อหาใหม่

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: The installation has encountered an error.
th: พบปัญหาระหว่างการติดตั้ง

en: Copy of the revision from %date.
th: ชุดคัดลอกของรุ่นปรับปรุงจาก %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
th: @type: แก้ไขรุ่น %title เป็นรุ่น %revision

en: Revert to earlier revision
th: ลบเนื้อหารุ่นก่อนหน้า

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Your virtual face or picture.
th: เลือกรูปภาพจากคอมพิวเตอร์ของคุณ

en: Page top
th: บนสุดของหน้า

en: Page bottom
th: ด้านล่างของหน้า

en: Sidebar first
th: แถบข้างแรก

en: revision user
th: การแก้ไขผู้ใช้

en: Secondary menu
th: เมนูรอง

en: Highlighted
th: ไฮไลต์

en: Sidebar second
th: แถบข้างที่สอง

en: Sticky status
th: สถานะการปักหมุด

en: Get the actual content from a content revision.
th: เนื้อหาที่เกิดขึ้นจริงจากเนื้อหาที่แก้ไข

en: Footer first
th: ท้ายส่วนแรก

en: Footer second
th: ท้ายส่วนที่สอง

en: Footer third
th: ท้ายส่วนที่สาม

en: Primary menu
th: เมนูหลัก

en: Footer fourth
th: ท้ายส่วนที่สี่

en: Displaying @start - @end of @total
th: แสดง @start - @end of @total

en: Promoted to front page status
th: ให้ความสำคัญกับหน้าสถานะ

en: Featured top
th: เมนูแนะนำด้านบน

en: Featured bottom first
th: แถบเมนูแนะนำด้านล่างแถบแรก

en: Featured bottom second
th: แถบเมนูแนะนำด้านล่างแถบที่สอง

en: Featured bottom third
th: แถบเมนูแนะนำด้านล่างแถบที่สาม

en: Footer fifth
th: ท้ายส่วนที่ห้า
