Thunder (6.2.2) - en to is translation catalogue (58 entries)

en: tags
is: frámerki

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: Status
is: Støða

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Slag

en: Author
is: Høvundur

en: Actions
is: Gerðir

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Mál

en: Tags
is: Frámerki

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: Homepage
is: Heimasíða

en: Overview
is: Yvirlit

en: Edit
is: Broyt

en: Search
is: Leita

en: Reset
is: Tómstilla

en: Field
is: Rein

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Standard

en: Menu
is: Valmynd

en: Updated
is: Dagført

en: Text
is: Tekstur

en: Picture
is: Mynd

en: type
is: slag

en: status
is: støða

en: All
is: Øll

en: Page title
is: Yvirskrift á síðu

en: Page
is: Síða

en: Header
is: Síðuhøvd

en: Published
is: Útgivið

en: Filter
is: Filtur

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: User login
is: Brúkara-innriting

en: Anonymous
is: Ónevndur

en: Filters
is: Filtur

en: ‹ previous
is: ‹ fyrra

en: next ›
is: næsta ›

en: Configure permissions
is: Samanset rættindi

en: Permissions
is: Rættindi

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: Anonymous user
is: Ónevndur brúkari

en: URL path settings
is: Hjáleinkis setingar

en: « first
is: « fyrsta

en: last »
is: síðsta »

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
is: @module (<span class="admin-disabled">óvirkjað</span>)

en: Save and continue
is: Goym og halt áfram

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur

en: The installation has encountered an error.
is: Ein feilur kom fyri í innleggingini

en: Copy of the revision from %date.
is: Avrit av útgávuni frá %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
is: @type: førdi aftur %title útgávu %revision.

en: Revert to earlier revision
is: Vend aftur til eldri útgávu

en: Powered by Drupal
is: Rikið við Drupal
