Thunder (6.5.4) - en to el translation catalogue (143 entries)

en: tags
el: ετικέτες

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Article
el: Άρθρο

en: Action
el: Ενέργεια

en: On
el: Ανοικτό

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Homepage
el: Ιστοσελίδα

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Quote
el: Παράθεση

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Depth
el: Βάθος

en: Field
el: Πεδίο

en: Help
el: Βοήθεια

en: True
el: Αληθής

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Summary
el: Περίληψη

en: Galleries
el: Γκαλερί

en: Path
el: Διαδρομή

en: Menu
el: Μενού

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Text
el: Κείμενο

en: Picture
el: Εικόνα

en: type
el: τύπος

en: Promoted
el: Προβεβλημένο

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: status
el: κατάσταση

en: All
el: Όλες

en: Add content
el: Προσθήκη περιεχομένου

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Page
el: Σελίδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Menu link
el: Σύνδεσμος μενού

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Term
el: Όρος

en: Term name
el: Όνομα όρου

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Gallery
el: Γκαλερί

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Media
el: Μέσα

en: Desc
el: Φθί

en: User login
el: Είσοδος

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Option
el: Επιλογή

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Expires
el: Λήγει

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Source
el: Πηγή

en: Limit
el: Όριο

en: Configure permissions
el: Ρύθμιση αδειών πρόσβασης

en: author
el: συγγραφέας

en: Entity
el: Οντότητα

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Permissions
el: Άδειες

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Sticky
el: Καρφιτσωμένο

en: Content Type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Authenticated user
el: Πιστοποιημένος χρήστης

en: URL path settings
el: Ρυθμίσεις διαδρομής URL

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Admin menu
el: Μενού διαχείρισης

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
el: @module (<span class="admin-disabled">απενεργοποιημένο</span>)

en: Image Browser
el: Εξερευνητής Εικόνων

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: No content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ύλη.

en: Save and continue
el: Αποθήκευση και συνέχεια

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Add new content
el: Υποβολή νέας ύλης

en: Menu links
el: Σύνδεσμοι των μενού

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: mobile
el: Κινητό

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Publishing status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: The installation has encountered an error.
el: Σφάλμα εγκατάστασης.

en: Copy of the revision from %date.
el: Αντίγραφο της αναθεώρησης της %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
el: @type: έγινε επαναφορά του %title, αναθεώρηση %revision.

en: Revert to earlier revision
el: Επαναφορά σε προηγούμενη αναθεώρηση

en: wide
el: πλατύ

en: Your virtual face or picture.
el: Το εικονικό σας πρόσωπο ή εικόνα.

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Sidebar first
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Published status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Secondary menu
el: Δευτερεύον μενού

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Find and manage content.
el: Εύρεση και διαχείριση περιεχομένου

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
el: Χρησιμοποιήστε ετικέτες για να ομαδοποιήσετε τα άρθρα σε κατηγορίες με παρόμοιο θέμα.

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Sidebar second
el: Δεύτερη πλευρική ζώνη

en: Bulk update
el: Μαζική ενημέρωση

en: Asc
el: Αύξ

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: Primary menu
el: Κύριο μενού

en: Promoted to front page status
el: Κατάσταση προβιβασμού στην αρχική σελίδα

en: narrow
el: στενό

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: Basic HTML
el: Βασική HTML

en: Restricted HTML
el: HTML με περιορισμούς

en: Configure <span class="visually-hidden">the @module module</span>
el: Παραμετροποίηση <span class="visually-hidden">της μονάδας @module</span>

en: Find and manage content
el: Αναζήτηση και διαχείριση περιεχομένου
