Thunder (6.5.6) - en to fi translation catalogue (160 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Status
fi: Tila

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Article
fi: Artikkeli

en: Action
fi: Toiminto

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Homepage
fi: Kotisivu

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Links
fi: Linkit

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Quote
fi: Lainaus

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Depth
fi: Syvyys

en: Field
fi: Kenttä

en: Help
fi: Ohje

en: True
fi: Tosi

en: Default
fi: Oletus

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Galleries
fi: Galleriat

en: Path
fi: Polku

en: Menu
fi: Valikko

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Text
fi: Teksti

en: Picture
fi: Kuva

en: Promoted
fi: Nostettu

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: All
fi: Kaikki

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Page
fi: Sivu

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Database
fi: Tietokanta

en: Off
fi: Pois päältä

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Inline
fi: Avoin

en: Menu link
fi: Valikkolinkki

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Term
fi: Termi

en: Term name
fi: Termin nimi

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Gallery
fi: Galleria

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Option
fi: Vaihtoehto

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Expires
fi: Vanhenee

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Token
fi: Muuttuja

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Source
fi: Lähde

en: Limit
fi: Rajoitus

en: Configure permissions
fi: Säädä käyttöoikeuksia

en: author
fi: kirjoittaja

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Sorting
fi: Lajittelu

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Sticky
fi: Kiinnitetty

en: Content Type
fi: Sisältötyyppi

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Apply
fi: Käytä

en: Editor
fi: Editori

en: Copyright
fi: Tekijänoikeus

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: URL path settings
fi: Polkujen asetukset

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Admin menu
fi: Ylläpitovalikko

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
fi: @module (<span class="admin-disabled">pois käytöstä</span>)

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Add new content
fi: Lisää uutta sisältöä

en: Menu links
fi: Valikkolinkit

en: Scheduled
fi: Ajastettu

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: mobile
fi: mobiili

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: The installation has encountered an error.
fi: Asennusohjelma kohtasi virheen

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
fi: @type: palautettiin käyttöön %title versio %revision.

en: Revert to earlier revision
fi: Palauta käyttöön aikaisempi versio

en: wide
fi: laaja

en: Publish on
fi: Julkaisupäivämäärä

en: Unpublish on
fi: Julkaisun peruutuspäivämäärä

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Sidebar first
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Secondary menu
fi: Toissijainen valikko

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Find and manage content.
fi: Etsi ja ylläpidä sisältöä.

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: No media available.
fi: Ei mediaa saatavilla.

en: Video URL
fi: Videon URL-osoite

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: Sidebar second
fi: Toinen sivupalkki

en: Bulk update
fi: Massapäivitys

en: Sticky status
fi: Listojen alussa näytön tila

en: Master
fi: Isäntä

en: Sorts
fi: Lajittelut

en: Footer first
fi: Ensimmäinen alatunniste

en: Footer second
fi: Toinen alatunniste

en: Footer third
fi: Kolmas alatunniste

en: Media Field
fi: Mediakenttä

en: Media type
fi: Median tyyppi

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Primary menu
fi: Ensisijainen valikko

en: Footer fourth
fi: Neljäs alatunniste

en: Entity bundles
fi: Kohteet

en: Language type
fi: Kielityyppi

en: Langcode
fi: Kielikoodi

en: Promoted to front page status
fi: Etusivulle noston tila

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: narrow
fi: kapea

en: Footer fifth
fi: Viides alatunniste

en: Submitted by @author_name on @date
fi: Lähettänyt @author_name @date

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML
