Thunder (7.3.2) - en to he translation catalogue (144 entries)

en: tags
he: תגיות

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: Status
he: סטטוס

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Actions
he: פעולות

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Article
he: כתבה

en: Action
he: פעולה

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Homepage
he: עמוד הבית

en: Overview
he: סקירה

en: Edit
he: עריכה

en: Links
he: קישורים

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Depth
he: עומק

en: Name
he: שם

en: Field
he: שדה

en: Help
he: עזרה

en: True
he: אמת

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Summary
he: תקציר

en: Path
he: מיקום

en: Menu
he: תפריט

en: Updated
he: עודכן

en: Text
he: טקסט

en: Picture
he: תמונה

en: type
he: סוג

en: Promoted
he: מקודם

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: status
he: מצב

en: All
he: הכל

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Page
he: דף

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Database
he: בסיס נתונים

en: Off
he: כבוי

en: Inline
he: בשורה (inline)

en: Menu link
he: קישור תפריט

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Vocabulary
he: מילון

en: Term
he: סיווג

en: Term name
he: שם הסיווג

en: Field name
he: שם שדה

en: Gallery
he: גלריה

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Advanced
he: מתקדם

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Media
he: מדיה

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Widget
he: וידג'ט

en: Desc
he: יורד

en: Table
he: טבלה

en: Basic
he: בסיסי

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Override
he: דריסה

en: Option
he: אפשרות

en: Filters
he: מסננים

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Token
he: אסימון

en: Facebook
he: פייסבוק

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Limit
he: גבול

en: Configure permissions
he: הגדרת הרשאות

en: author
he: מחבר/ת

en: Entity
he: יישות

en: Revert
he: שחזור

en: Video
he: וידאו

en: Diff
he: שינוי

en: Permissions
he: הרשאות

en: node id
he: מזהה node

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Sticky
he: דביק

en: Content Type
he: סוג תוכן

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Grid
he: רשת

en: Editor
he: עורך

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: URL path settings
he: הגדרת מיקום חלופי

en: Administrator
he: מנהל

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Offset
he: היסט

en: Twitter
he: טוויטר

en: Newest first
he: חדש תחילה

en: Admin menu
he: תפריט ניהול

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
he: @module (<span class="admin-disabled">מושבת</span>)

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Save as
he: שמירה בשם

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: Save and continue
he: שמירה והמשך

en: Add new content
he: יצירת תוכן חדש

en: Ruby
he: רוּבי

en: Python
he: פייתון

en: Menu links
he: קישורי תפריט

en: Scheduled
he: מתוזמן

en: Main menu
he: תפריט ראשי

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Publishing status
he: מפורסם

en: The installation has encountered an error.
he: ארעה שגיאה בהתקנה.

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
he: @type: שוחזרה %title לגרסה %revision.

en: Revert to earlier revision
he: חזרה לגרסה מוקדמת יותר

en: Java
he: ג'אווה

en: Apply filters
he: החלת מסננים

en: Publish on
he: לפרסם ב

en: Unpublish on
he: תאריך תפוגה

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Your virtual face or picture.
he: אוואטר או תמונה

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Find and manage content.
he: איתור תוכן וניהולו.

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Bulk update
he: עדכון גורף

en: Fulltext search
he: חיפוש טקסט מלא

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Langcode
he: קוד שפה

en: Scheduled Content
he: תכנים מתוזמנים

en: Scheduled content tab on user profile, showing just that user's scheduled content
he: הלשונית תוכן מתוזמן בפרופיל המשתמש, מציגה רק את התכנים שתוזמנו בידי המשתמש הנוכחי.

en: Autocollapse
he: כיווץ אוטומטי

en: Collapse / Edit all
he: כיווץ / עריכת הכל
