Thunder (7.3.5) - en to am translation catalogue (50 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Next
am: ቀጣይ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Action
am: እርምጃ

en: Tags
am: መለያዎች

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Overview
am: ጠቅላላ እይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Name
am: ስም

en: Help
am: እርዳታ

en: Default
am: ነባሪ

en: Path
am: ዱካ

en: Text
am: ጽሁፍ

en: type
am: ዓይነት

en: User
am: ተጠቃሚ

en: status
am: ሁኔታ

en: Page
am: ገጽ

en: PHP
am: ፒኤችፒ

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Table
am: ሰንጠረዥ

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Filters
am: ማጣሪያዎች

en: Sort by
am: ደርድር

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Source
am: ምንጭ

en: Configure permissions
am: ፈቃዶች ውቀርት

en: Permissions
am: ፈቃዶች

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
am: @module (<span class="admin-disabled">የቦዘነ</span>)

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Save and continue
am: አስቀምጥ እና ቀጥል

en: The installation has encountered an error.
am: የመጫን ሂደቱ እክል አጋጥሞታል።

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ
